Dnes je Štvrtok, 20.2.2020, meniny má Lívia, zajtra Eleonóra
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Spišskej Novej Vsi

Kam v Spišskej Novej Vsi

Spišská Nová Ves je bránou do Slovenského raja a mesto ako aj okolie majú čo ponúknuť všetkým turistom, ktorí sem prídu. Sú tu naozaj bohaté možnosti ako na relax v prírode, spoznávanie pamiatok, relax aj zážitkovú dovolenku.

Čo sa týka kultúrno tematických ciest, môžete si vybrať napríklad Gotickú cestu, slovenskú banskú cesta, slovenskú cestu židovského kultúrneho dedičstva alebo cisársko-kráľovskú poštovú cestu Magna Via. Pre tých, čo majú radi relax, je v meste krytá plaváreň, letné kúpalisko ale aj možnosti na adrenalínové športy. Turisti si užijú najmä na značkovaných chodníkoch v národnom parku Slovenský raj, kde nájdu krásne tiesňavy a veľmi pútavé prírodné scenérie či výhľady. Nádherný pohľad na okolie a taktiež možnosti skalolezectva poskytuje Tomášovský výhľad a využiť môžete aj vodnú plochu Palcmanská maša.

V regióne Spiša je taktiež veľa trás pre cyklistiku. Milovníci aktívneho oddychu môžu počas zimných mesiacov svoj voľný čas využiť aj na bežecké lyžovanie, klasické lyžovanie či korčuľovanie.

Z historických pamiatok navštívte Spišský hrad, Kaštieľ Markušovce a zrúcaninu hradu v Gelnici. Využiť tiež môžete možnosti na rybolov alebo kúpanie a to v neďalekom Vrbove.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 11°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by SpišskáNováVes.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok